Bycie z smutnym od czasu do czasu jest normalną częścią życia. Jednak kiedy pustka i rozpacz chwyta i nie chce odejść, może to oznaczać depresję. Napady depresji sprawiają, że trudno jest funkcjonować i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś. Samo przejście przez dzień może być przytłaczające. Nie ważne jak beznadziejnie się czujesz, może być lepiej. Ale po pierwsze, trzeba zrozumieć depresję. Nauka o depresji, w tym jej objawy, symptomy, przyczyny i leczenie, są pierwszym krokiem do przezwyciężenia tego problemu.

Czym jest depresja?

Wszyscy przechodzimy przez wzloty i upadki w naszym nastroju. Smutek jest normalną reakcją na życiowe zmagania, niepowodzenia i rozczarowania. Wiele osób używa słowa “depresja” do wyjaśnienia tego rodzaju uczuć, ale depresja jest czymś więcej niż tylko zwykły smutek.

Niektórzy ludzie opisują depresję jako “życie w czarnej dziurze”, lub posiadanie poczucia zbliżającego się nieszczęścia. Jednak u niektórych osób depresja nie objawia się smutkiem, mogą oni zaś czuć pustkę i apatię, albo nawet gniew, agresję i niepokój.

Bez względu na objawy, depresja różni się od prawidłowego stanu tym, że smutek ogarnia życie dzień za dniem, zakłócając zdolność do pracy, nauki, jedzenia, spania i zabawy. Uczucie bezradności, beznadziejności i bezwartościowości są intensywne i nieubłagane.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *